Zapamti 116 000 📞
Nacionalni telefonski broj za nestalu djecu! 🇭🇷️☎️
Zapamti 116 000 📞
Nacionalni telefonski broj za nestalu djecu! 🇭🇷️☎️
[Zapamti 116 000 ] Nacionalni telefonski broj za nestalu djecu
U Europskoj Uniji svake dvije minute se prijavi nestanak djeteta.
Podijelite video s prijateljima! Pomozite nam u dijeljenju informacija i podizanju svijesti o ovom izrazito bitnom telefonskom broju!
️️ ️️️
Besplatna telefonska linija 116000 dostupna je 24 sata dnevno, svaki dan. Putem ove usluge zaprimaju se prijave i informacije o nestanku djeteta te prosljeđuju policiji i nadležnim institucijama, ostvaruje se suradnja sa svim relevantnim nacionalnim i međunarodnim organizacijama i institucijama s ciljem što bržeg pronalaska nestale osobe te se pružaju besplatna emocionalna, psihološka, socijalna, pravna i administrativna pomoć i podrška nestalom djetetu i njegovoj obitelji.
116 000 – broj za nestalu djecu
Više na: http://116000.com.hr/
Produkcija: Element media by Igor Miličić
Međunarodni dan ljudskih prava obilježava se na dan kada je potpisana Opća deklaracija o ljudskim pravima 1948. i po prvi puta u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na “život, slobodu i sigurnost… bez ikakvih razlika”. Međunarodni dan ljudskih prava obilježava se 10. prosinca. Znate li koliko ima ljudskih prava?
Ovo je popis ljudskih prava koji se nalazi u Općoj deklaraciji o ljudskim pravima, Međunarodnoj konvenciji o građanskim i političkim pravima, Međunarodnoj konvenciji o ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima, Europskoj konvenciji o ljudskim pravima i skraćenoj Europskoj socijalnoj povelji.
U petak 8.12.2017. godine djelatnice Centra za nestalu i zlostavljanu djecu Lidija Štelcer, mag.psihologije, i Tena Zalović, mag. soc. pedagogije, predstavile su brojnim sudionicima 5. brodskog simpozija o alkoholizmu, kockanju i modernim ovisnostima Centar za nestalu i zlostavljanu djecu te njegove aktivnosti i usluge.
Danas su Centar za nestalu i zlostavljanu djecu posjetili predstavnici Međunarodnog Foruma Solidarnosti iz Bosne i Hercegovine te predstavnici Emmaus France koji su članovi međunarodne Emmaus fondacije.
Djelatnici Centra su im predstavili svoj rad i aktivnosti te su imali priliku razgovarati s našim korisnicima.
Hvala svima što su prepoznali važnost naše organizacije i veselimo se budućoj suradnji.
Hvala svim našim volonterima na njihovom trudu i radu te nesebičnoj pomoći i ljubavi prema onome što radimo.
U nastavku možete pogledati što neki od njih kažu o volontiranju!
Kako bi razmjenili znanja i iskustva u radu s mladim migrantima, djelatnica CNZD-a kao predstavnica Hrvatske sudjeluje na radionici “Workshop on the role of youth work for the inclusion and participation of young refugees” koja se održava u Thessalonikiju (Grčka) od 4. do 6. prosinca u organizaciji Youth Partnership-a (Partnership between the European Commission and the Council of Europe in the field of youth). U sklopu radionice jučer su sudionici radionice bili u obilasku primjera dobre europske prakse – stambene zajednice za maloljetne migrante bez pratnje koju vodi nevladina organizacija Praksis. Zahvaljujemo Youth Partnership-u i PRAKSIS-u na prilici da upoznamo njihove korisnike i zaposlenike te da zavirimo u dom 28 maloljetnih migranata za koje brinu.
Zagreb – Stručni je susret organiziran na inicijativu Europskog instituta za realitetnu terapiju i Hrvatske udruge za realitetnu terapiju, a u suradnji s Odsjekom
za psihologiju Hrvatskih studija. Realiziramo ga zahvaljujući spremnosti na suradnju sedam psihoterapijskih pristupa koji djeluju u Hrvatskoj, a koji su se ljubazno odazvali pozivu za sudjelovanje. Partnerski odnos je tema s kojom se psihoterapeuti različitih usmjerenja često bave u svojoj praksi. Teorijska ishodišta i praktični rad s ljudima koji imaju teškoće u partnerskim odnosima predstavit će:
Irena Bezić: GEŠTALT TERAPIJA
Ljiljana Bastaić: IMAGO TERAPIJA
Marija Berzati: INTEGRATIVNA TERAPIJA
Cvijeta Pahljina: LOGOTERAPIJA
Ivana Vlahek Teskera: PSIHODRAMA
Bosiljka Lojk: REALITETNA TERAPIJA
Tatjana Gjurković: TRANSAKCIJSKA ANALIZA
Susret je namijenjen stručnjacima s područja psihoterapije i savjetovanja, studentima i široj javnosti. O pogledima na partnerski odnos i teškoćama koje ga prate te praktičnim pristupima na tom području govoriti će eminentni predstavnici geštalt terapije, imago terapije, integrativne psihoterapije, logoterapije, psihodrame, realitetne terapije i transakcijske analize. Psihoterapeuti navedenih pristupa predstaviti će teorijske okvire na kojima temelje svoj rad i načine nuđenja pomoći onima koji je trebaju kao i mogućnosti edukacije u okviru pojedinog pristupa. Susret je izuzetna prilika za upoznavanje različitih pristupa, povezivanje i izmjenu iskustava s kolegama te neposredni kontakt s predstavnicima pojedinih pristupa. Susret je popraćen Zbornikom stručnih članaka pod naslovom “Partnerski odnos očima psihoterapeuta – pogledi i praksa različitih pristupa “, koji će sudionicima biti dostupan pored druge literature različitih psihoterapeutskih pristupa. Sudionicima će se biti uručene potvrde o sudjelovanju s brojem sati kao dokaz o stručnom osposobljavanju.
Vrijeme: 4. i 5. prosinac 2017.
Mjesto: Zagreb, Hrvatski studiji Sveučilište u Zagrebu
Kampus Borongaj, Borongajska cesta 83d