Sudjelovanje na radionici “Workshop on the role of youth work for the inclusion and participation of young refugees”

Kako bi razmjenili znanja i iskustva u radu s mladim migrantima, djelatnica CNZD-a kao predstavnica Hrvatske sudjeluje na radionici “Workshop on the role of youth work for the inclusion and participation of young refugees” koja se održava u Thessalonikiju (Grčka) od 4. do 6. prosinca u organizaciji Youth Partnership-a (Partnership between the European Commission and the Council of Europe in the field of youth). U sklopu radionice jučer su sudionici radionice bili u obilasku primjera dobre europske prakse – stambene zajednice za maloljetne migrante bez pratnje koju vodi nevladina organizacija Praksis. Zahvaljujemo Youth Partnership-u i PRAKSIS-u na prilici da upoznamo njihove korisnike i zaposlenike te da zavirimo u dom 28 maloljetnih migranata za koje brinu.

PARTNERSKI ODNOS OČIMA PSIHOTERAPEUTA

Zagreb – Stručni je susret organiziran na inicijativu Europskog instituta za realitetnu terapiju i Hrvatske udruge za realitetnu terapiju, a u suradnji s Odsjekom
za psihologiju Hrvatskih studija. Realiziramo ga zahvaljujući spremnosti na suradnju sedam psihoterapijskih pristupa koji djeluju u Hrvatskoj, a koji su se ljubazno odazvali pozivu za sudjelovanje. Partnerski odnos je tema s kojom se psihoterapeuti različitih usmjerenja često bave u svojoj praksi. Teorijska ishodišta i praktični rad s ljudima koji imaju teškoće u partnerskim odnosima predstavit će:

Irena Bezić: GEŠTALT TERAPIJA
Ljiljana Bastaić: IMAGO TERAPIJA
Marija Berzati: INTEGRATIVNA TERAPIJA
Cvijeta Pahljina: LOGOTERAPIJA
Ivana Vlahek Teskera: PSIHODRAMA
Bosiljka Lojk: REALITETNA TERAPIJA
Tatjana Gjurković: TRANSAKCIJSKA ANALIZA

Susret je namijenjen stručnjacima s područja psihoterapije i savjetovanja, studentima i široj javnosti. O pogledima na partnerski odnos i teškoćama koje ga prate te praktičnim pristupima na tom području govoriti će eminentni predstavnici geštalt terapije, imago terapije, integrativne psihoterapije, logoterapije, psihodrame, realitetne terapije i transakcijske analize. Psihoterapeuti navedenih pristupa predstaviti će teorijske okvire na kojima temelje svoj rad i načine nuđenja pomoći onima koji je trebaju kao i mogućnosti edukacije u okviru pojedinog pristupa. Susret je izuzetna prilika za upoznavanje različitih pristupa, povezivanje i izmjenu iskustava s kolegama te neposredni kontakt s predstavnicima pojedinih pristupa. Susret je popraćen Zbornikom stručnih članaka pod naslovom “Partnerski odnos očima psihoterapeuta – pogledi i praksa različitih pristupa “, koji će sudionicima biti dostupan pored druge literature različitih psihoterapeutskih pristupa. Sudionicima će se biti uručene potvrde o sudjelovanju s brojem sati kao dokaz o stručnom osposobljavanju.

Vrijeme: 4. i 5. prosinac 2017.
Mjesto: Zagreb, Hrvatski studiji Sveučilište u Zagrebu
Kampus Borongaj, Borongajska cesta 83d