SASTANAK PROJEKTNOG TIMA „116000“

Održan sastanak projektnog tima “116 000 – pozivni broj za nestalu djecu”
U utorak, 29.11., u prostorijama Centra za nestalu i zlostavljanu djecu održan je sastanak članova projektnog tima „116 000 – pozivni broj za nestalu djecu“.
Cilj sastanka bio je ocijeniti dosadašnju provedbu projekta, razmijeniti informacije između partnera i suradnika te napraviti plan rada za naredno razdoblje.
Dosadašnja provedba projekta ocjenjena je vrlo uspješnom, a projekt menadžer Andrijana Vidaković izrazila je zadovoljstvo radom svih članova projektnog tima i zahvalila na odličnoj suradnji.
Članovi projektnog tima međusobno su razmijenili informacije o provedenim aktivnostima.
U svrhu jačanja kapaciteta pozivnog broja 116 000 prikupljeni su podaci vezani uz dizajn sveobuhvatnog treninga za buduće operatere, kao i podaci potrebni za sastavljanje priručnika i protokola za rad, te je izvršena jedna supervizija namijenjena jačanju kapaciteta operatera pozivnog broja. U tijeku je priprema nabave za novu bazu podataka o nestaloj djeci, kao i nabava za nove funkcije i alate u sklopu pozivnog broja 116 000.
U svrhu informiranja i senzibiliziranja javnosti održana je medijska konferencija na kojoj je projekt predstavljen, objavljeni su članci u novinama i na web portalima vezani za projekt, te se redovito ažurira web stranica Centra za nestalu i zlostavljanu djecu na kojoj je moguće pronaći sve najnovije informacije o projektu.
Do kraja kalendarske godine, osim navedenih aktivnosti koje još traju, u planu je izrada web stranice za projekt „116 000 – pozivni broj za nestalu djecu“, izrada uputa za korištenje mobilne aplikacije, provođenje online savjetovanja s ciljnom skupinom, odabir volontera te pripremne radnje za trening volontera, prikupljanje podataka i materijala za online istraživanje te razvoj online upitnika. Planira se i prikupljanje podataka o vidljivosti 116000 linije za nestalu djecu te razmjena informacija s drugim EU zemljama koje imaju otvorenu ovu liniju o iskustvima u promicanju vidljivosti broja 116 000, te prikupljanje podataka iz raznih izvora o nestaloj djeci u Republici Hrvatskoj. Kako bi sve što radimo u sklopu projekta bilo dostupnije javnosti, organizirat će se i info točke u Osijeku i Zagrebu, gdje će zainteresirani građani moći dobiti dodatne informacije o dostupnim uslugama koje se pružaju kroz pozivni broj 116 000.
Na kraju sastanka, svi članovi projektnog tima ispunili su obrasce za samoevaluaciju.
Zahvaljujemo partnerima i suradnicima na uspješnoj suradnji, te se istoj nadamo i u narednom periodu!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *